Aktualny status konsultacji

Kampanie
Rozpoczęcie kampanii

01.01.2022 - 01.03.2022

Zgłaszanie
Zgłoszenia kandydatów do 23 stycznia

14.01.2022 - 23.01.2022

Weryfikacja
Weryfikacja

24.01.2022 - 04.02.2022

Głosowanie
Głosowanie 07.02.2022 - 13.02.2022

07.02.2022 - 13.02.2022

Wyniki
Wyniki głosowania

01.03.2022

13. Otwarte Mistrzostwa Aleksandrowa. 2. Memoriał im. Andrzeja Grabarczyka

Opis:

Otwarte Mistrzostwa Aleksandrowa w lekkiej atletyce organizowane przez Sportową Szkołę Podstawową nr 3, upamiętniające olimpijczyka z Seulu i Barcelony Andrzeja Grabarczyka. W zawodach może wystartować każdy pasjonat lekkiej atletyki. Od amatora do olimpijczyka.

Zaloguj się, aby zagłosować

Aleksandrowska Strefa Kibica

Opis:

Euro 2020 ze względu na sytuację epidemiczną odbyło się w 2021 roku. Fani piłki nożnej podczas turnieju oglądali mecze w Aleksandrowskiej Strefy Kibica. Tym razem wielki ekran rozstawiony został na terenie MOSiR. Wśród zieleni, z dala od miejskiego zgiełku, wspólnie można było kibicować. Mogliśmy zobaczyć wszystkie mecze reprezentacji Polski wraz z meczami, które odbyły się w weekendy i finałem całego turnieju. Organizatorzy zapewnili sporo atrakcji.

Zaloguj się, aby zagłosować

Aleksandrów Łódzki Cup

Opis:

Turniej o Puchar Dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Aleksandrowie. Cieszy się dużym zainteresowaniem, dlatego w 2021 roku przy współpracy Sokoła Aleksandrów zorganizowano dwukrotnie – dla piłkarzy do lat 7 i 8. Zawody rozgrywane są na boiskach znajdujących się na terenie obiektu im. Włodzimierza Smolarka.

Zaloguj się, aby zagłosować

Babski Rajd „Bóg zesłał babę”

Opis:

Pod koniec czerwca odbył się VIII rajd samochodowy dla kobiet „Bóg zesłał babę”, dwudniowa impreza sportowo-turystyczna Partnerstwa Na Rzecz Aleksandrowa Łódzkiego. Pojechało w nim 50 kolorowych, radosnych kobiet, które aktywnie, na sportowo spędzały wolny czas i poznawały region łódzki. Pokonały 280-kilometrową trasę po pięknych, często nieznanych zakątkach województwa łódzkiego. Wzięły udział w wielu ciekawych konkurencjach i zabawach sportowych. Rajd jest wielopokoleniową imprezą, która łączy w sobie elementy sportowe z elementami edukacyjnymi. Nie jest wyścigiem. Odbywa się w ruchu otwartym, załogi jadą zgodnie z przepisami Kodeksu Drogowego, a do końcowej klasyfikacji nie jest brany pod uwagę czas przejazdu. Zwycięża załoga, która najlepiej wykona zadania rajdowe. 

Zaloguj się, aby zagłosować

Copa Aleksandrów Łódzki

Opis:

Dwudniowy turniej piłkarski dla amatorów zorganizowany na obiekcie MOSiR im. Włodzimierza Smolarka w Aleksandrowie. Rywalizują w nim głównie drużyny amatorskie z terenu gminy. W sobotę odbywa się strefa grupowa, w niedzielę rozgrywany jest system pucharowy, który wyłania zwycięzcę Copa Aleksandrów Łódzki. W 2021 roku odbyła się VII edycja turnieju. Co najważniejsze, podczas zawodów panuje miła i rodzinna atmosfera. Ostatnie zawody przerodziły się również w cel charytatywny, wpisowym był przelew na jedno ze schronisk dla zwierząt.

Zaloguj się, aby zagłosować

Horseprofi Challenge w Adamowie Starym

Opis:

Towarzyskie Zawody Jeździeckie Horseprofi Challenge w Adamowie Starym. W ubiegłym roku już po raz czwarty odbyło się prawdziwe jeździeckie święto. W każdej edycji startowało blisko stu zawodników z różnych stron województwa łódzkiego. Organizatorem jest Sportowy Klub Jeździecki Horseprofi oraz Stajnia „Adrianna”. Zawodnicy przez cały weekend startują w różnych konkursach. W ostatniej edycji były skoki przez przeszkody oraz ujeżdżenie. Impreza przerosła oczekiwania organizatorów i nie ma się co dziwić, bo jeździectwo to coraz popularniejsza forma sportowych zmagań. Każda edycja zawodów odbywała się pod honorowym patronatem burmistrza. Adamów Stary już na stałe wpisał się w grafik jeździeckich konkursów. Na ten rok przewidziano cztery edycje zawodów.

Zaloguj się, aby zagłosować

Marsz Nordic Walking w Kapeluszach

Opis:

W 2021 roku uczestnicy mieli do pokonania dystans ok. 3,5 km. W trakcie marszu przystanek odbył na sesję zdjęciową w parku miejskim. Spacerowicze marsz rozpoczęli przy stawie Jana, zakończyli na terenie MOSiR, gdzie odpocząć można było przy ognisku i poczęstunku. Na mecie czekały sadzonki wiosennych kwiatków. Marsz zorganizowali: Stowarzyszenie Aleksandrowskie Forum Społeczne oraz Środowiskowy Dom Samopomocy w Aleksandrowie Łódzkim. Wydarzenie objęte zostało patronatem Burmistrza Aleksandrowa Łódzkiego Jacka Lipińskiego.

Zaloguj się, aby zagłosować

Moro Run

Opis:

8. Bieg z okazji Święta Wojska Polskiego przyciągnął wielu pasjonatów biegania. W ubiegłym roku rywalizowało 500 uczestników na dystansie 10 km. Uczestnicy wystartowali z MOSiR, następnie przebiegli przez Wolę Grzymkową, Rąbień i wrócili na obiekt im. Włodzimierza Smolarka. Odbyły się również biegi dla najmłodszych pasjonatów biegania. Ubiegłoroczny bieg odbył się w wyjątkowej wojskowej scenerii.

Zaloguj się, aby zagłosować

Piknik Charytatywny „Psiakowo Pomocna Dłoń”

Opis:

Podczas sześciogodzinnego biegu zamieniano ,,kilometry za złotówki", gdzie sponsorzy płacili 2 zł za każdy przebiegnięty km. Uzbierano ponad 10 tys. zł. Wydarzeniu towarzyszyły: szczepienia, czipowanie, adopcja psów i wiele innych.

Zaloguj się, aby zagłosować

Wyścig Kolarski Masters

Opis:

Zawody kolarskie organizowane na terenie gminy Aleksandrów Łódzki w różnych kategoriach wiekowych. Wydarzenie wpisuje się w cykl wyścigów „Klasyki Ziemi Łódzkiej”. Kolarze rywalizują o Puchar Burmistrza Aleksandrowa Łódzkiego oraz Okręgowego Związku Kolarskiego w Łodzi. W zawodach wystartowali również na dystansie przeznaczonym dla dzieci.

Zaloguj się, aby zagłosować